Realizowana przez naszą firmę usługa ozonowania, jest bardzo skuteczną i niedrogą metodą dezynfekcji wnętrz budynków oraz pojazdów. Polega na wykorzystaniu ozonu, który efektywnie zabija wszelkie drobnoustroje – ma silne właściwości dezynfekujące. Jest niemal 50-krotnie skuteczniejszy od chloru i osiąga zdolności bakteriobójcze już w bardzo małym stężeniu.

Wykonujemy kompleksową usługę dezynfekcji z użyciem tego gazu, kierując ofertę do osób prywatnych, firm i instytucji z Wrocławia oraz okolic. Gwarantujemy, że przeprowadzimy ozonowanie pomieszczeń w sposób profesjonalny, bezpieczny i, co najważniejsze – skuteczny.

Ozon w odpowiednim stężeniu unicestwia zarówno bakterie, jak i wszelkiego rodzaju pasożyty, w tym takie jak pchły, pluskwy czy wszy. Co ciekawe, coraz częściej wykorzystuje się ten gaz nawet w czasie deratyzacji, traktując go jako środek pomocniczy.

Kiedy wykonać ozonowanie?

Za realizację procesu, jakim jest ozonowanie pomieszczeń, powinni odpowiadać fachowcy mający odpowiednie doświadczenie w tym zakresie oraz specjalistyczne urządzenia. Wszystko to jest domeną naszej firmy, dlatego gorąco zachęcamy, do kontaktu. Zastanawiasz się, kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

Z całą pewnością wtedy, gdy we wnętrzu Twojego domu, biura czy innej firmy unoszą się nieprzyjemne zapachy, których trudno się pozbyć. Dotyczy to np. mieszkań zamieszkałych przez palaczy lub osoby trzymające zwierzęta. Źródłem brzydkich woni może być także pleśń oraz wilgoć. Dlatego też bardzo często ozonowanie przeprowadza się w pomieszczeniach po zalaniu, które doprowadziło do zagrzybienia murów – proces ten umożliwia zarówno pozbycie się niemiłych zapachów, jak i unicestwienie grzybów.

Dezynfekcję ozonem zaleca się także regularnie przeprowadzać w miejscach użytku publicznego (np. w urzędach, szpitalach, szkołach, przedszkolach) lub przedsiębiorstwach (np. sklepach i restauracjach). Miejsca te są szczególnie narażone na występowanie wirusów i bakterii, ze względu na fakt, że każdego dnia przebywa w nich mnóstwo ludzi. Ozonowanie dobrze jest tam wykonywać w celach profilaktycznych, aby zarówno odświeżyć atmosferę, jak i pozbyć się z nich groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Oczywiście zachowanie najwyższych standardów higieny jest priorytetowe we wszystkich placówkach związanych ze służbą zdrowia i szczególnie tam warto regularnie sterylizować pomieszczenia, z wykorzystaniem ozonu. Skorzystanie z tej usługi zalecane jest również alergikom – gaz ten w bardzo skuteczny sposób usuwa różnego rodzaju alergeny.

Co więcej, taką kompleksową dezynfekcję przeprowadza się także w miejscach, w których znajdują się zmarli. Rozkładające się zwłoki wydzielają z siebie wiele związków chemicznych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia, a przy tym oczywiście nieprzyjemnych zapachów – ozon także świetnie sobie z tym radzi. Jesteśmy otwarci na świadczenie usługi dezynfekcji również w takich miejscach.

Przeprowadzenie ozonowania wnętrz mieszkania, firmy lub instytucji ograniczy ryzyko kontaktu z bakteriami, wirusami i innymi chorobotwórczymi drobnoustrojami. Proces ten, przeprowadzany regularnie, ma duży charakter prozdrowotny, gdyż ogranicza ryzyko wystąpienia różnych infekcji. Dobrze wykonana dezynfekcja zmniejsza też możliwość rozwoju grzybów i pleśni.

Zlecając dezynfekcję pomieszczenia ozonem naszej firmie, każdy klient może liczyć na profesjonalne podejście do tego zlecenia. Korzystamy ze sprawdzonych, bardzo nowoczesnych ozonatorów. Dzięki nim jesteśmy w stanie przeprowadzić dezynfekcję nawet wnętrz o bardzo dużej kubaturze, np. przestrzeni przemysłowych czy magazynowych. W każdym przypadku współpracującym z nami osobom zapewniamy fachowe doradztwo, dlatego już teraz zachęcamy do kontaktu!

Czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt? Zdecydowanie tak, choć oczywiście pod warunkiem zachowania wszystkich środków ostrożności. Co ważne, proces ten może mieć właściwości prozdrowotne, ponieważ dezynfekcja pozwala pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak wirusy, bakterie i roztocza.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam proces dezynfekcji ozonem musi być przeprowadzony w sposób profesjonalny i z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa. Jako firma realizująca takie usługi na terenie Wrocławia i okolic wykonujemy je, używając nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu – ozonatorów od renomowanych producentów.

Bardzo istotne jest to, że na czas ozonowania, należy opuścić dezynfekowane pomieszczenia, w tym zabrać z nich wszystkie zwierzęta. Wynika to z faktu, że ozon jest gazem drażniącym, a jego większe stężenie może mieć negatywny wpływ na organizmy żywe. Z tego powodu zaleca się także wynieść z budynku rośliny. Aby dezynfekcja przebiegła pomyślnie, trzeba też zamknąć wszystkie okna i drzwi oraz zatkać otwory wentylacyjne. Odpowiednia szczelność jest potrzebna w celu osiągnięcia optymalnego stężenia ozonu w powietrzu.

W trakcie trwania procedury ozonowania, powietrze znajdujące się we wnętrzach miesza się z generowanym przez ozonator gazem. Wraz ze wzrostem jego stężenia, likwidacji ulegają drobnoustroje znajdujące się na różnorodnych powierzchniach, np. tapicerce mebli. Również wtedy rozbijane są cząsteczki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Po zakończeniu procesu, zanim będzie można bezpiecznie wrócić do pomieszczenia, należy dobrze je przewietrzyć.

Warto tutaj podkreślić, że ozon jest całkowicie bezpieczny dla mebli, tkanin, elektroniki i innych elementów wyposażenia wnętrz.

Ilość czasu potrzebnego do wykonania ozonowania zależy, od wielkości i stanu pomieszczenia. Zazwyczaj trwa to od około 30 minut do maksymalnie kilku godzin. Dezynfekcja z wykorzystaniem tego rodzaju gazu jest przyjazna dla środowiska naturalnego – jest neutralny dla wody oraz gleby. Z tego względu jest jedną z najczęściej wybieranych metod sterylizacji wnętrz – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy – ozonowanie Wrocław i okolice

Zaufaj sprawdzonej i doświadczonej firmie z Wrocławia świadczącej usługi ozonowania pomieszczeń. Jeśli chcesz kompleksowo zdezynfekować swoje mieszkanie lub firmę, a do tego usunąć nieprzyjemne zapachy, skorzystaj, z naszej oferty! Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując wysoką skuteczność dezynfekcji. Decydując się na nią, pozbędziesz się z wnętrz m.in.:

  • bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów,
  • pleśni, grzybów czy roztoczy,
  • nieprzyjemnych zapachów, w tym z dymu tytoniowego, lakierów, farb itp.

Ozonowanie jest bardzo szybkim procesem i wyjątkowo bezpiecznym, gdyż przeprowadzamy go, w kontrolowanych warunkach. Dajemy gwarancję wysokiej efektywności dezynfekcji z użyciem ozonu.

Warto pamiętać o tym, że gaz powstający w ozonatorze potrzebuje nieco czasu, by dostać się do każdego zakamarka we wnętrzach. Istnieje możliwość skrócenia tego procesu, poprzez odsłonięcie trudno dostępnych miejsc. Można na przykład odsunąć meble od ściany lub podstawić coś pod dywan w taki sposób, aby gaz mógł się dostać również pod spód. Po upływie określonego przez naszych specjalistów czasu należy dobrze wywietrzyć pomieszczenie, aby stężenie ozonu mogło spaść do bezpiecznego poziomu.

Ozonowanie wykonujemy przy wykorzystaniu bardzo nowoczesnych i wydajnych generatorów ozonu. Zawsze indywidualnie dobieramy rodzaj maszyny do kubatury wnętrz oraz ich stanu. Podczas trwania procesu zachowujemy, wszelkie środki ostrożności. Usługę świadczymy na zlecenie osób prywatnych, przedsiębiorstw i instytucji z całego Wrocławia oraz okolic. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, podczas którego ustalimy szczegóły realizacji zlecenia oraz przygotujemy cennik. Do każdego klienta, podchodzimy w sposób indywidualny, gwarantując wysoką skuteczność dezynfekcji pomieszczeń i zadowolenie z jej efektów.

dezynfekcja - ozonowanie