Do jednych z najbardziej uciążliwych owadów z pewnością można zaliczyć komary. Ich obecność w ogrodzie lub na działce bądź w innej przestrzeni przeszkadza w odpoczynku na łonie natury i potrafi skutecznie do tego zniechęcić. Proponowane i stosowane przez nas na terenie Wrocławia opryski mogą pomóc w ograniczeniu występowania tych owadów. To jedna z usług, jakie świadczymy dla klientów indywidualnych oraz firmowych w sezonie wiosennym i letnim. Wówczas chętnie z naszej pomocy korzystają m.in. restauracje, zwłaszcza z ogródkami letnimi, hotele, motele, właściciele kempingów, działkowcy. Zdarza się, że z oprysków na komary korzystają także takie placówki jak szpitale, domy spokojnej starości czy domy dziecka. Nadmierna ilość tych owadów może uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie w różnych miejscach, dlatego chętnie podejmujemy nawet najbardziej wymagające wyzwania. Na czym polega odkomarzanie i czy jest skutecznym zabiegiem?

Czym jest odkomarzanie?

To inaczej profesjonalne zwalczanie komarów przy użyciu specjalistycznych oprysków. Stosujemy odpowiednio skoncentrowane preparaty, które zawierają substancje owadobójcze. Ich użycie skutecznie eliminuje bzyczące i gryzące owady. Odkomarzanie może odbywać się w różnych miejscach. Zastosowane środki rozpylamy m.in. na krzewy, trawniki, altany i elewacje domów. Najlepszą porą na to jest rano lub późno południowe godziny/wieczór, gdy pszczoły są już bezpieczne w ulach, nienarażone na działanie różnych substancji chemicznych. Podejmowane przez nas działania wpływają na wyraźne zmniejszenie liczebności owadów, co jest zauważalne już po kilku dniach od przeprowadzonego oprysku. Poza komarami ma on również wpływ na ograniczenie występowania także m.in. meszek czy kleszczy.

W odkomarzaniu stosujemy metodę:

  • biologiczną – z użyciem środków mikrobiologicznych, które działają destruktywnie przede wszystkim na larwy komarów. Opryski wykonujemy w takich miejscach jak np. wody stojące, sadzawki, oczka wodne, stawy, rowy melioracyjne, kałuże;
  • fizyczną – w jej efekcie powstaje cienki silikonowy film na powierzchni wody, który ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe i skutecznie zniechęca samice do składania jaj w tym miejscu, czyli uniemożliwia dalszy rozwój owadów;
  • naziemną – odkomarzanie polega w tym przypadku na zamgławianiu z opryskiwaczy spalinowych mgłą zimnokropelkową, która powstaje z owadobójczej substancji, dodatkowo zawierającej nośnik olejowy. Dzięki temu rozpylony roztwór lepiej przykleja się do powierzchni zamgławianych. Tym samym ma większą trwałość i skuteczność.

W zależności od sytuacji zdarza się, że stosujemy nawet dwie lub trzy metody łącznie, aby zwiększyć efektywność zabiegu.

Jak walczyć z komarami we Wrocławiu?

Jeśli wydaje Ci się, że nie unikniesz w porze wiosenno-letniej uciążliwego towarzystwa komarów, to jesteś w błędzie! Odkomarzanie z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz przy naszym doświadczeniu pozwoli na znaczne ograniczenie tego problemu.

Przeprowadzane przez nas zabiegi we Wrocławiu oraz jego okolicach, odbywają się przy odpowiednim zabezpieczeniu terenu przed ludźmi, zwierzętami, roślinami oraz pszczołami. W czasie dezynsekcji np. oczka wodne można przykryć folią ochronną. Stosujemy preparaty owadobójcze, które zabijają osobniki dorosłe owadów lub powodują u nich niezdolność do rozmnażania. Wykonujemy je m.in. wokół domów, ogrodów, parków, zbiorników wodnych: stawów, oczek wodnych oraz na innych przestrzeniach.

Opryski na komary to także walka z larwami tych owadów, dzięki czemu nie mogą się mnożyć.

Środki i metody stosowane na własną rękę mogą okazać się zdecydowanie mniej skuteczne niż działania podejmowane przez specjalistów takich jak my. Przekonaj się sam!

Odkomarzanie, czyli skuteczne opryski na komary

Podejmowane przez nas odkomarzanie daje skuteczny efekt nawet do 3-6 tygodni. W ten sposób eliminuje się wszystkie stadia rozwojowe komarów – od jaj po dorosłe osobniki. Użyte przez nas środki ograniczają możliwość łatwego spłukania preparatów przez deszcz albo odparowania ich w wyniku wyższych temperatur. Jeśli chodzi o cenę za opryski na komary, to zależy ona m.in. od wielkości powierzchni, na jakiej je wykonujemy oraz wyboru metody. Wpływ na nią mają również takie czynniki jak np. ukształtowanie terenu, warunki pogodowe oraz techniczne. Z każdym klientem ustalamy indywidualną stawkę oraz pomagamy w przygotowaniu miejsca do odkomarzenia.

Jeśli na Twojej działce, w ogrodzie, wokół domu, prowadzonej firmy, placówki publicznej czy na jakimkolwiek innym terenie we Wrocławiu bądź jego okolicach doskwierają Ci komary, służymy specjalistycznymi opryskami, dzięki którym pozbędziesz się tego problemu!