W Twoim domu, lokalu, sklepie, magazynie czy w innym obiekcie pojawiły się karaluchy lub prusaki? Zajmujemy się ich profesjonalnym zwalczaniem we Wrocławiu! Pomożemy Ci pozbyć się tych insektów! Chętnie wybierają sobie budynki mieszkalne czy publiczne, jak również miejsca, gdzie odbywa się obróbka i przetwórstwo żywności.

Dysponujemy odpowiednim doświadczeniem oraz korzystamy ze sprawdzonych metod ich usuwania. Zwalczanie karaluchów i prusaków przeprowadzamy przy użyciu specjalistycznych preparatów oraz sprzętu. Na dezynsekcję umówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Przekonasz się, że skutecznie pozbędziemy się niechcianych lokatorów!

Skąd się biorą karaluchy w domu?

Te insekty pojawią się w nim w różny sposób. Prusaki mogą zostać przeniesione do budynku mieszkalnego czy innego obiektu np. wraz z dostawami różnych towarów, w skrzynkach, z dostarczanym praniem oraz takimi drogami jak np. zsypy, odpływy, kanały wentylacyjne.

Karaluchy to stadne owady, które prowadzą nocny tryb życia, a w dzień ukrywają się w różnych zakamarkach, pęknięciach, szczelinach. Możesz je spotkać przy kuchence lub tylnych częściach szafek, za lodówką lub w innych ciemnych pomieszczeniach typu spiżarnie bądź piwnice. Wybierają też zlewozmywaki i rury kanalizacyjne. Lubią środowisko ciepłe i wilgotne oraz są wszystkożerne, co oznacza, że poza żywnością spożywaną przez człowieka, zjadają również materię organiczną oraz inne osobniki. Przez przeżute jedzenie oraz zostawiane odchody mogą skazić środowisko, w którym bytują, w tym jedzenie. Dlatego zwalczanie prusaków i karaluchów jest wręcz zalecane ze względu na zarazki, które roznoszą, wywołujące infekcje czy zatrucia. Ich wytępienie na własną rękę często jest nieskuteczne. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Skuteczne metody zwalczania karaluchów

W jaki sposób radzimy sobie z karaluchami? Do ich zwalczenia wykorzystujemy różne metody:

  • opryskiwanie – stosujemy w niej preparaty, w których trucizna zamknięta jest w polimerowych mikrokapsułkach. Przyczepiają się one do ciała owada, który wracając do gniazda, dotyka innych osobników. W ten sposób prusaki przekazując sobie zabójczą substancję, a ta z kolei przedostaje się do ich układu pokarmowego. Tego rodzaju dezynsekcję powtarza się w odstępach kilkutygodniowych i zalecana jest zwłaszcza w przestrzeniach otwartych typu hale, magazyny oraz tych, gdzie nie ma gromadzonej żywność oraz ryzyka przenoszenia się owadów z pobliskich lokali;
  • żelowa (kremowa) – polega na umieszczeniu specjalnego żelu w szczelinach mebli, ścian, podłóg oraz innych miejsc, w których mogą występować insekty. Wychodząc w poszukiwaniu pożywienia, zabierają ze sobą również ten preparat i w gnieździe dzielą się nim wraz z przyniesionym jedzeniem z innymi osobnikami. Po jego spożyciu słabną i zjadają je silniejsze karaluchy, które także zostają zatrute. Gdy z kolei zabraknie im pokarmu, zaczynają zjadać własne zainfekowane trucizną odchody. Ta metoda zwalczania prusaków jest bezpieczna, skuteczna, a przy tym długotrwała. Na czas jej realizacji nie ma potrzeby opuszczania pomieszczeń;
  • cieplna – główną rolę odgrywa tu temperatura powyżej 60 stopnie Celsjusza, w której insekty giną. Jest to ekologiczny sposób, stosowany w miejscach zamkniętych;
  • zamgławianie ULV – w tym przypadku użeywamy maszyny (zamgławiacza), wyposażonej w specjalną dyszę. Zastosowany preparat dokładnie pokrywa każdą powierzchnię w danym wnętrzu z racji tego, że jest „wdmuchiwany” we wszystkie miejsca, w których mogłyby przebywać karaluchy. W wyniku dużego ciśnienia kropelki środka owadobójczego są rozbijane do wielkości od 10 do 50 mikronów.

Ostateczny wybór metody zwalczania niechcianych lokatorów na terenie Wrocławia i okolic uzależniony jest m.in. od powierzchni oraz liczebności populacji insektów. Zawsze indywidualnie konsultujemy go również ze zleceniodawcą.

Profesjonalne zwalczanie karaluchów

Biorąc pod uwagę, że inwazja karaluchów albo prusaków jest zagrożeniem dla zdrowia, warto skutecznie pozbyć się tych szkodników. Przenoszą bowiem salmonellę i zarodniki pleśni, a ich odchody powodują alergię i zwiększają ryzyko chorób żołądkowo-jelitowych. Ponadto niektóre gatunki karaczanów przenoszą również gruźlicę, dur brzuszny, czerwonkę, polio, wirusowe zapalenie wątroby typu B i cholerę.

Jeśli zależy Ci na skutecznym zwalczeniu karaluchów lub prusaków w mieszkaniu, restauracji, ośrodku zdrowia, szpitalu, przedszkolu, żłobku, sklepie bądź jakimkolwiek innym obiekcie na terenie i Wrocławia, zgłoś się do nas! Dobierzemy właściwą i bezpieczną dla miejsca oraz użytkowników specjalistyczną metodę i pozbędziemy się w sposób profesjonalny tych uciążliwych owadów. Czekamy na Twoje zlecenie!