Ozonowanie jest jedną z bardziej znanych metod radzenia sobie z nieprzyjemnymi zapachami, ale też z różnego rodzaju drobnoustrojami, bakteriami, roztoczami czy też grzybami. Po przeprowadzonym ozonowaniu można się cieszyć zdezynfekowanym i oczyszczonym powietrzem w pomieszczeniu. Jak sama nazwa wskazuje, przy dezynfekcji tego rodzaju wykorzystuje się ozon, co jest jednocześnie bezpieczne, ale też cechuje się naprawdę wysoką skutecznością. 

Kiedy ozonowanie pomieszczeń ma sens? 

Przede wszystkim wtedy, kiedy w pomieszczeniu nagromadzą się różnego rodzaju alergeny, które mogą być dla człowieka szkodliwe. Bardzo często alergeny, bakterie, ale też zwykłe roztocza kurzu domowego mogą powodować znaczne pogorszenie się naszego samopoczucia. Dlatego też, z jednej strony warto zdecydować się na ozonowanie ze względów zdrowotnych (warto też wiedzieć, że ozonowanie zapobiega rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju chorób, chociażby takich jak grypa), ale też jest to usługa, dzięki której powietrze będzie czystsze, a nasze samopoczucie znacznie lepsze. Ze względu na te dwa aspekty, ozonowanie zawsze sprawdza się we wszystkich tych miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu, przychodzi i wychodzi wielu różnych ludzi i korzysta z tej samej, ograniczonej przestrzeni. Mowa tutaj oczywiście o wszystkich miejscach publicznych, basenach, szkołach, centrach handlowych, gabinetach lekarskich i różnego rodzaju przychodniach oraz wielu, wielu innych miejscach tego typu. 

Ozonowanie

 

Ozonowanie pomieszczeń doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami różnego pochodzenia. Pozwala bardzo szybko pozbyć się przykrego zapachu dymu papierosowego,spalenizny, zapachu lakierów, farb,a także przykrych zapachów np. wymiocin, moczu. Z tego też względu to doskonała technika stosowana przez hotele czy też różne lokale gastronomiczne. 

W jakich sytuacjach na pewno warto zdecydować się na ozonowanie? 

Takich sytuacji jest wiele, warto przytoczyć chociażby takie przykłady jak: 

  • Dezynfekowanie karetki pogotowania, gabinetu lekarskiego, ale też pomieszczeń, w których przez pewien czas leżały zwłoki. 
  • Odkażanie wnętrza używanych samochodów, usuwanie z nich nieprzyjemnych zapachów, radzenie sobie z wyziewami z nieodgrzybionej klimatyzacji. 
  • Radzenie sobie z przykrymi zapachami w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Najprostszym przykładem są fabryki, gdzie pracuje się z mięsem. 
  • Wszelkie prace związane z doprowadzaniem do porządku starych domów, opuszczonych obiektów lub też usuwanie zniszczeń po powodzi. Dzięki ozonowaniu można pozbyć się charakterystycznych zapachów stęchlizny, wilgoci czy też dymu papierosowego.

Jak widać, zastosowanie tej metody jest bardzo szerokie, a w wielu przypadkach jest ona wręcz nieodzowna. Zawsze jednak trzeba mieć świadomość, że aby taka usługa rzeczywiście mogła dać odpowiednie rezultaty, w oczyszczanym pomieszczeniu konieczne jest osiągnięcie odpowiedniego stężenia ozonu. Dlatego też ozonowane pomieszczenia powinny zostać uprzednio dobrze uszczelnione, a w momencie wykonywania usługi nie powinny w nich przebywać ani zwierzęta, ani ludzie. Na szczęście, Wrocław jest miastem, na terenie którego działa wiele fachowców, którzy wiedzą w jaki sposób przeprowadzić dezynfekcję tak, aby jednocześnie była skuteczna oraz bezpieczna.